Založ si blog

Matovič a Lipšic sa spojili s Ficom proti Procházkovi

Najnovší spor premiéra Roberta Fica a predsedu Siete Radoslava Procházku médiá interpretujú zle. Všetci analytici a komentátori sú úplne mimo, pretože uverili fikcii, že Fico má naozaj dôvod bojovať proti Procházkovi.

Mesto Martin má dlhoročný obchodný spor. Vznikla z neho astronomická pohľadávka 8,5 milióna eur, ktorú zdedil súčasný primátor a podpredseda Siete Andrej Hrčiar od svojho predchodcu. Hrnčiar už mesiace žiada predsedu vlády o prijatie. Chce, aby Fico pomohol Martinu napríklad zmenou exekučného zákona. Aktuálnym vlastníkom tejto pohľadávky je advokát Peter Kubík. Robert Fico v týchto dňoch na Procházku vytiahol, že bol JUDr. Kubíkovi za svedka na svadbe a vyvodzuje z toho kadejaké súvislosti.

Premiérovi sa nestáva často, že by hral úlohu užitočného nástroja v rukách iných. Ale v kauze mesta Martin, do ktorej namočil Radoslava Procházku, sa tejto role zhostil bravúrne.. Ale v kauze mesta Martin, do ktorej namočil Radoslava Procházku, sa tejto role zhostil bravúrne, pretože jeho rukami, či lepšie povedané jeho ústami si s predsedom Siete vybavili účty páni Daniel Lipšic a Igor Matovič, ktorí budú v spoločnej koalícii kandidovať vo voľbách 2016.

Kto upozornil na vzťah Kubíka s Procházkom?

Robert Fico nemá dôvod poľovať na Procházku, pretože jeho Sieť mu berie minimum hlasov. Je síce pravda, že v prieskumoch druhá najsilnejšia strana hlása, že ani cent schránkovým firmám, čím sa naváža do premiérových slabín s logom Váhostav, ale to Smeru nespôsobuje vážne straty preferencií. Na druhej strane žiaden politik neodolá hodiť po svojom kritikovi odistený granát, ak mu ho niekto vloží rovno do ruky. Slovensko sa navyše nachádza v predvolebnom čase, keď každý páli proti každému. Takže ak sa na Ficovom stole objavila obálka s informáciami o tom, že Procházka pred 20 rokmi pred Bohom dosvedčoval manželský zväzok Petra Kubíka s jeho vyvolenou Katkou, bez váhania to použil proti Procházkovi a jeho podpredsedovi Hrnčiarovi, ktorý ho neustále obťažuje riešením problémov mesta Martin.

Otázka teda stojí tak, kto Fica upozornil na to že držiteľ enormnej pohľadávky Peter Kubík a predseda Siete Radoslav Procházka sa poznajú a ten druhý bol prvému za svedka na svadbe. Je veľmi dobre známe, že Daniel Lipšic študoval na právnickej fakulte v rovnakom čase ako Radoslav Procházka. Už menej sa hovorí o tom, že obaja sa v tom istom období angažovali v mládežníckych organizáciách politických strán. Lipšic v Občiansko-demokratickej mládeži, ktorá mala blízko ODÚ, a Procházka v Kresťansko-demokratickej mládeži, ktorá mala zase blízko ku KDH. A v mládežníckej organizácii kresťanských demokratov sa aktivizoval aj advokát Peter Kubík.

Križiak opäť na scéne!

Lenže to nie je všetko. V Občiansko-demokratickej mládeži funkcionárčil spolu s Lipšicom aj jeho dlhoročný druh Milan Krajniak, známy pod extravagantným pseudonymom Posledný križiak. A všetci štyria – Lipšic, Krajniak, Procházka, Kubík – prichádzali ako mládežnícki potentáti pravidelne do styku. Predseda Novy a Matovičov koaličný partner Daniel Lipšic, ako aj jeho priateľ a dnes vedúci projektu s názvom konzervativnyvyber.sk Milan Krajniak veľmi dobre vedeli, že Procházka bol Kubíkovi na svadbe za svedka.

Avšak ani toto nie je všetko. Keď sa s mládežníckych funkcionárov stali dospelí muži a začali si budovať profesionálne kariéry, dostali sa Milan Krajniak s Petrom Kubíkom do sporov. Kubík sa vykašľal na politiku a začal sa venovať advokátskej práci. Krajniak pri politike ostal. Prikmotril sa ku KDH a prisal sa na jeho podpredsedu Vladimíra Palka. S ním za chrbtom sa pustil do mnohých podvodov s nehnuteľnosťami. Kosa narazila na kameň, keď sa Krajniak a jeho partia dostala v rámci boja o ovládnutie firmy Stardust Hotels do sporu s Kubíkovým klientom. Advokát neváhal a podal na jedného z páchateľov a Krajniakových koní trestné oznámenie. Odvtedy zahorel sväto sa tváriaci Posledný križiak nesvätou nenávisťou voči advokátovi Petrovi Kubíkovi.

Trio, ktoré spája nenávisť

Milan Krajniak síce pred časom opustil rady Lipšicovej Novy a založil si vlastný zvláštny spolok s názvom Hnutie 300, ale to neznamená, že nemajú spoločné záujmy. Krajniak nenávidí Kubíka a v žalúdku má aj Procházku, pretože ten odmietol odísť z KDH spolu s Lipšicom. Predseda Novy je dnes v koalícii s Matovičom a ten zase z hĺbky duše nenávidí Procházku, pretože jeho OĽaNO efektívne odoberá percentá, v dôsledku čoho sa musel spojiť s politickou mŕtvolou Lipšicom. Krajniak dnes navyše riadi stránku konzervativnyvyber.sk, ktorá zo všetkých strán najviac drukuje Matovičovi a naopak, nakladá  Procházkovi, čo sa doňho zmestí.

Nástroj bláznivého Matoviča

Kruh sa uzatvára. Tento zložitý opis vzťahov a prepojení bol nevyhnutný, aby bolo jasné, že informácie o účasti Procházku ako svedka na Kubíkovej svadbe Ficovi podstrčilo zlovestné trio Kajniak, Lipšic, Matovič.

A tak sa stalo, že Matovič a Lipšic sa spojili s Ficom, aby im pomohol znemožniť Procházku.

Kto je Kollárova família?

26.01.2016

Boris Kollár. Milan Krajniak. Peter Marček. Martina Šimíčková. Peter Pčolinský. Dávid Tarčák. Zmes ateizmu, liberalizmu, kresťanského fundamentalizmu, mečiarizmu a ďalších chuťoviek pod viac »

OĽaNO – Nova na šnúrke od gatí Penty

22.12.2015

Tvrdenie, že Igor Matovič a Daniel Lipšic tancujú, ako Penta hvízda, môže znieť udivujúco až neuveriteľne. Pohľad za kulisy slovenskej politiky dokazuje, že pravda je ešte o niečo horšia. viac »

Matovič, Sulík a Lipšic pripravujú podvod

24.06.2015

Úvahy o volebnej koalícii OĽaNO – SaS – Nova sú politický a intelektuálny podvod. Napriek deklarovaným zámerom zabrániť prepadnutiu hlasov voličov je prvoradým cieľom tohto podfuku zachrániť viac »

polícia, radar, meranie rýchlosti, alkohol, tester

Šofér v Levoči s autom plným kradnutých psov nafúkal takmer päť promile

23.01.2018 15:54

Šofér bez vodičáku, ktorý mal navyše do konca budúceho roka zakázané sadnúť si za volant, nafúkal pri prvej dychovej skúške takmer 4,9 promile alkoholu.

fico

Študentská rada vysokých škôl poslala otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi

23.01.2018 15:40

Členovia rady považujú dodržanie sľubu za základný predpoklad budovania dôvery mladých ľudí v politickú reprezentáciu, ktorá je už aj tak oslabená.

Francúzsko, povodne

Seina v Paríži dosiahla 4,82 metra, v centre zatvoria sedem staníc rýchlovlakov

23.01.2018 15:19

Parížska radnica obyvateľov mesta upozornila, aby boli mimoriadne opatrní, keď sa pohybujú pri zaplavených nábrežiach alebo priamo po nich.

Black Hawk, vrtuľník, helikoptéra, armáda

Pri zrážke malého lietadla s helikoptérou v Nemecku zahynuli štyria ľudia

23.01.2018 15:05

Životy štyroch ľudí si v utorok vyžiadala zrážka malého lietadla so záchranárskym vrtuľníkom severozápadne od nemeckého Stuttgartu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 116688x
Priemerná čítanosť článkov: 14586x

Autor blogu

Kategórie