Založ si blog

Kto je Kollárova família?

Boris Kollár. Milan Krajniak. Peter Marček. Martina Šimíčková. Peter Pčolinský. Dávid Tarčák. Zmes ateizmu, liberalizmu, kresťanského fundamentalizmu, mečiarizmu a ďalších chuťoviek pod výstavným štítom Sme rodina.

Sme rodina?!

Nie je nič jednoduchšie, ako uťahovať si z neusporiadaného partnerského života Borisa Kollára. Nechcem sa vydať touto ľahkou a lákavou cestou, pretože je to skôr do plaču. Aj tak si však nemôžem odpustiť poznámku, že ak stojí na čele strany s názvom Sme rodina práve on, bolo by korektnejšie, keby pouvažoval o pomenovaní, v ktorom sa vyskytujú slová konkubinát, voľná láska, prípadne hárem. Spájať pojem rodina s menom Borisa Kollára je pošliapaním jednej z najposvätnejších hodnôt každej civilizácie, kresťanskej, moslimskej i obyčajnej kmeňovej štruktúry.

Pozrime sa na to aj z inej strany. Kto tvorí Kollárovú politickú famíliu. V spojení s politikou získava tento pojem úplne iný kontext. Pripomína sicílske končiny, pri troche zhovievavosti môžeme hovoriť o klane. Takže kto ho tvorí? Veľa pochopíme, keď si niečo povieme o kandidátke tejto strany.

Križiak

Na prvom mieste tróni Boris Kollár, netreba ho zoširoka predstavovať. Druhé miesto obsadil Milan Krajniak, grafoman, ktorý seba samého považuje za posledného križiaka a vyhlasuje sa za nasledovníka svätého Ignáca z Loyoly. Kto lepšie pozná blogerskú tvorbu Milana Krajniaka, vie, že má na jednej strane sklony k náboženskému extrémizmu a na strane druhej nebezpečné militantné predstavy o politike. Čo môže spájať neznaboha, voľnomyšlienkára a sexuálne nedisciplinovaného Kollára s jurodivým kazateľom Krajniakom? Nič, iba živočíšna túžba po moci.

Mečiarizmus

Na štvrtom mieste kandidátky posedáva Peter Marček. Zdanlivo bezvýznamná postavička. Niežeby mal pán Marček nejaký politický výtlak, ale faktom je, že sa angažoval okrem iného aj v strane Hnutie za demokraciu. Išlo o stranu založenú mečiarovským privatizérom a neskôr smeráckym sponzorom Vladimírom Poórom. Cieľom tohto projektu bolo dostať Ivana Gašparoviča do prezidentského paláca. A to sa aj podarilo.

Krajniak vyšiel z liahne KDH. Táto strana tuho bojovala proti mečiarizmu, ktorého neoddeliteľnou súčasťou bol aj Gašparovič. Krajniaka neskôr KDH vyslalo do Fondu národného majetku, kde si počínal tak bravúrne, až to dotiahol na stránky spravodajského spisu Gorila. Keď sa kádeháci poškriepili, odišiel aj s Lipšicom a založili spolu Novu, ktorú sponzoroval až do chvíle, kým sa nepohádal aj s ním. Teraz sa Krajniak spojil nielen s Kollárom, ale aj s Marčekom, ktorý asistoval Mečiarovmu služobníkovi Gašparovičovi pri dobíjaní úradu hlavy štátu.

Gorila

Na šiestom mieste kandidátky sa usalašil Peter Pčolinský, niekdajší líder protestov Gorila. Teraz už aspoň vieme, komu sa podarilo infiltrovať občianske hnutie odporu a rozložiť ho znútra. Pčolinský a jeho brat Vladimír sa tiež pôvodne angažovali v Nove. Keďže Lipšic sa rozplynul v Matovičovom kabarete OĽaNO, bratia Peter a Vladimír Pčolinský si padli do náruče s pohrobkom mečiarizmu, križiakom šermujúcim ostrými slovami a reprezentantom neusporiadaných rodinných vzťahov.

A znova mečiarizmus?

Na 15. mieste kandidátky Sme rodina je mladý právnik Dávid Tarčák. Syn dlhoročného poslanca za HZDS Jozefa Tarčáka, ktorý bol v druhej Mečiarovej vláde štátnym tajomníkom ministra školstva. Za HZDS ho dokonca zvolili v prvých župných voľbách za predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V Námestove, odkiaľ pochádza, sa rozprávajú fascinujúce príbehy o tom, ako sa pán Tarčák starší postaral o hmotné zabezpečenie rodiny v časoch divokej privatizácie. Isteže, deti nemôžeme súdiť podľa ich rodičov. Dištancoval sa však mladý Dávid od politiky, ktorú reprezentoval jeho otec? Alebo chce byť jeho nasledovníkom vo farbách Kollárovej pestrofarebnej rodiny? A čo na to pán Krajniak, samozvaný bojovník proti oligarchii?

Mútne voličské nálady

Na 16. mieste kandidátky je zase Oskar Dobrovodský, známy nie práve priateľským vzťahom k iným rasám. Jeho profil ho skôr predurčuje k spojenectvu s Mariánom Kotlebom. Tandem Kollár a Krajniak si však zrejme myslia, že Dobrovodského prítomnosť kandidátke im pomôže loviť aj v týchto najmútnejších vodách voličských nálad.

Vladimír Pčolinský

Nezabudnime aj na trojku kandidátky. Volá sa Martina Šimíčková. Táto bývalá novinárka mala v minulosti veľmi blízko k už spomínanému Vladimírovi Pčolinskému, ktorý získal hodnosť kapitána len preto, že robil dievčatko pre všetko ministrom vnútra Palkovi a Lipšicovi, no nikdy sa nechytil žiadnej poriadnej policajnej práce. Hral sa však na sivú eminenciu ministerstva a týmto radovánkam ostal zrejme verný aj v partičke Sme rodina. Inak sa prítomnosť Martini Šimíčkovej na takej vysokej pozícii vysvetliť nedá.

Kresielko v parlamente

Politická família Borisa Kollára je všetko, len nie rodina. Je to nekonzistentná zmes ľudí s nezlučiteľným videním sveta a s ešte menej zlučiteľnými záujmami. Jediné, čo ich na pár dní môže spájať, je zúfalá túžba uchmatnúť si aspoň maličkú kúsok moci. A keď to nie, tak aspoň na štyri roky kresielko v parlamente.

OĽaNO – Nova na šnúrke od gatí Penty

22.12.2015

Tvrdenie, že Igor Matovič a Daniel Lipšic tancujú, ako Penta hvízda, môže znieť udivujúco až neuveriteľne. Pohľad za kulisy slovenskej politiky dokazuje, že pravda je ešte o niečo horšia. viac »

Matovič a Lipšic sa spojili s Ficom proti Procházkovi

21.07.2015

Najnovší spor premiéra Roberta Fica a predsedu Siete Radoslava Procházku médiá interpretujú zle. Všetci analytici a komentátori sú úplne mimo, pretože uverili fikcii, že Fico má naozaj dôvod viac »

Matovič, Sulík a Lipšic pripravujú podvod

24.06.2015

Úvahy o volebnej koalícii OĽaNO – SaS – Nova sú politický a intelektuálny podvod. Napriek deklarovaným zámerom zabrániť prepadnutiu hlasov voličov je prvoradým cieľom tohto podfuku zachrániť viac »

trump, putin

Rusko a USA: Trecie plochy pred summitom Putin - Trump

16.07.2018 06:00

Vybrané fakty o rusko-amerických vzťahoch a o pravdepodobných témach stretnutia prezidentov USA a Ruska, ktoré sa uskutoční v pondelok 16. júla v Helsinkách.

tunel Višňové

Lacná diaľnica pri Žiline bude výrazne meškať

16.07.2018 05:00

Diaľnica D1 obíde Žilinu najskôr v roku 2021. Až teraz sa ukazujú dôsledky toho, že úsek s tunelom Višňové vysúťažili za menej ako polovičnú cenu oproti očakávaniam.

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 8
Celková čítanosť: 117925x
Priemerná čítanosť článkov: 14741x

Autor blogu

Kategórie